مرکز آموزش علمی کاربردی ایدم

افتتاحیه نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی

نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی با هدف معرفی کارآفرینان و مولدان کسب و کار و معرفی رشته‌ها و مشاغل قابل احراز به همت دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی در مرکز آموزش علمی و کاربردی ماشین‌سازی تبریز گشایش یافت.

این مراسم با حضور دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان؛ تعدادی از روسای مراکز آموزشی؛ همکاران مراکز آموزشی؛ مدرسان کارآفرینی صبح روز دوشنبه مورخ 28 بهمن 98 گشایش یافت.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی در آیین افتتاحیه این نمایشگاه، با اشاره به برنامه‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی استان طی چند ماه گذشته، گفت: دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان باید به داشتن چنین دانشگاه فعال و خوبی ببالند.

فرزان قالیچی با بیان این‌که کارآفرینی، پژوهش‌ها و تعداد کاربلدان در این دانشگاه زیاد است، اظهار کرد: بزرگترین مشکل این دانشگاه، احساس هویت دانشجویان است تا بتوانند کارها و فعالیت‌های خود را ارتقا دهند.

وی متذکر شد: روسای مراکز علمی کاربردی باید به دانشجویان خود امید دهند، چرا که این دانشجویان به امید و تشویق نیاز دارند؛ هم‌چنین باید دانشجویان را راهنمایی کنیم تا کار مولد انجام داده و کارآفرین شوند.

رئیس کمیته برگزاری نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی با تاکید بر پایین بودن روحیه جرات و ریسک در کشور، بیان کرد: اکنون آموزش‌ها به گونه‌ای است که قدرت ریسک از دانشجویان گرفته شده است.

قالیچی با بیان این‌که باید برای کارهای فناورانه جرات داشت، خاطرنشان کرد: دانشجویان باید بدانند که اگر در مسیر موفقیت قدم بردارند ممکن است در ابتدا موانعی آن‌ها را از پیشرفت بازدارد اما در نهایت موفق خواهند شد.

هم چنین به گفته دکتر یوزباشی ، معاون علمی واحد استانی و دبیر برگزاری نمایشگاه؛ این نمایشگاه‌ در بخش ‌های مختلفی چون معرفی کارآفرینان و مولدان کسب‌وکار، معرفی رشته شغل‌های دانشگاه علمی کاربردی، کلینیک اشتغال و توسعه کارآفرینی، نمایشگاه کار نمایشگاه مشاغل خانگی و کارگاه‌های آموزشی برگزار شده و از ساعت ۹ الی ۱۹ طی روزهای ۲۸ تا ۳۰ بهمن ماه در مرکز علمی کاربردی ماشین سازی تبریز برای بازدید عموم دایر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *